Nic nerozbijete – když se slaví svatby v interiéru, je zde vždy určité riziko, že hosté něco rozbijí nebo poškodí. Napomáhá tomu i alkohol, kdy lidé ztrácí zábrany a jejich nekoordinované pohyby pak způsobí nějaký karambol. Nepříjemné je to zejména v pronajatých prostorách, jako jsou salónky restaurací a dokonce i zámecké interiéry, kde vás pak taková svatba vyjde pěkně draho. Pokud uspořádáte oslavu venku na zahradě a použijete plastový nábytek a jednorázové kuchyňské nádobí, není co řešit.

svatební obřad

Jako přístřešek postačí stanpronájem stanu na svatbu je obvyklé řešení zastřešení prostor v exteriéru. Zpravidla to postačí pro zajištění zázemí pro občerstvení a v případě nepřízně počasí (silnější vítr, déšť) pak stan skvěle poslouží při posezení. Stany mohou být otevřené nebo uzavřené ze všech stran, záleží na dohodě a požadavcích klientů.

snubní prstýnky

Více volnosti, více vzdušnosti – ve venkovním prostoru si připadáte volnější a svobodnější, je tu obvykle mnohem více místa pro pohyb, což také neubírá energii tak, jako v uzavřených místnostech. A jestliže vás tlačí boty, což se u společenské obuvi stává, můžete se tu vyzout a chodit po trávníku naboso, je to i velmi zdravé a osvěžující. Výhodné je uspořádat svatbu na volném prostranství velkých zahrad anebo na travnatých plochách sportovních letišť, pokud se dohodnete s provozovateli letiště.

Sportovní aktivity – zahrát si na svatbě fotbálek, minigolf, volejbal či nohejbal nebo zaházet šipky a házet si s míčem a házecím diskem? Proč ne, vždyť svatba má být zábavná, veselá, a k tomu přece pohyb patří.

Děti na svatbě – děti se na svatbách v uzavřených prostorách mohou začít nudit, a z nudy pak vymýšlí i skopičiny, které mohou vést k průšvihům. Venku se děti mnohem lépe zabaví, hlavně pohybem a sportem. Výhodou je, pokud se v místě vyskytuje i bazén, mohou se tu vysloveně vyřádit a hrát si i se stříkacími pistolemi.