Mnoho lidí samozřejmě touží po životě v rodinném domě, ale jsou i lidé, kterým zkrátka vyhovuje bydlení v bytě. Jenže bytů se v domě nachází více, a tak je logické, že se o společné prostory musí všichni obyvatelé dělit. Všichni potom používají výtah, schodiště, chodby i sklepy nebo kočárkárny. Ty bývaly sice spíše v socialistických bytových domech, ale najdeme je často i v současných novostavbách. Společné prostory jsou také velice důležité, protože díky nim si většina lidí má kam schovat věci, které se jim do sklepa nevejdou, nebo které se používají jednou za čas.

čisticí prostředky

Nejvíce používané společné prostory jsou chodby a výtahy, a tak je logické, že díky vysoké frekvenci užívání větším počtem lidí bude nutné tyto části domu více uklízet. Frekvence úklidu je závislá na tom, jaké je zrovna počasí. V zimním období je potřeba počítat se sněhem, v létě je zase nutné počítat s deštěm a tedy i blátem. Společné prostory většinou uklízeli obyvatelé bytů a v úklidu se střídali. Jenže mnoho lidí se na úklidu osobně podílet nechtělo. Nejčastějším důvodem je nedostatek času nebo neochota uklízet cizí nepořádek.

kbelík úklid

Jak to vyřešit?
Jak začaly vznikat úklidové firmy, začaly nabízet i úklid bytových domů. I vy si dnes můžete sjednat úklid společných prostor https://modryzralok.cz/uklid-panelovych-domu-a-svj/
bytového domu či paneláku, protože je to kvalitní služba, která vyřeší hádky a problémy ohledně úklidu chodeb, schodišť a podobně. Úklid je možné si sjednat třeba jednou týdně a nebo podle počasí. V ceně úklidu bývá zahrnuta nejen práce paní uklízečky, ale i čisticí prostředky a úklidové pomůcky.

Proč uklízet nejen u sebe doma, ale i mimo svůj byt, a ještě po jiných lidech, kteří jsou často neohleduplní, nebo kteří se odmítají na úklidu podílet? Je jednodušší si sjednat úklid, za který každý byt zaplatí měsíčně třeba 500 korun – to už záleží na četnosti a velikosti prostor.