#10 kroků pro pokožku

Odjakživa se ženy staraly o svou krásnou pokožku různými lázněmi, olejíčky a rituály. V dnešním světě, kdy je kladen obrovský důraz na náš vzhled, pociťujeme obrovskou tíhu a často sáhneme po všem, co slibuje lepší výsledky. Ženy podstupují různé zákroky od laserových až po drastické plastické chirurgické ve snaze vypadat lépe. Přitom zásada číslo jedna by měla být PREVENCE!

Pokud mluvíme o korejském způsobu péče o pleť, je nutno podotknout, že se nejedná pouze o současný trend, nýbrž o dlouholetou tradici, kterou dívky dodržují již od raného věku. Boom, který korejská kosmetika v současnosti zažívá, je dána nejen novými pokroky v oblasti kosmetiky, ale hlavně vývojem informačních prostředků. Než začnete do svých každodenních rituálů zařazovat korejské kroky v péči o pleť, nejdříve si musíte uvědomit, že každá z nás má individuální pokožku. Není zákonem dané, že musíte do svého rituálu zařadit všech 10 kroků, můžete si sestavit vlastní rituál dle potřeby vaší pokožky.

A teď, které produkty zařadit a do jakého kroku: 


1. KROK - ČÍSTÍCÍ OLEJ:

Olej se nanáší na nalíčenou neočištěnou pokožku. Poté ho jemnými krouživými pohyby vmasírujete na pokožku obličeje, kolem očí, rtů a krku zhruba po dobu 30 sekund. Následně ruce navhlčte vlažnou vodu a pokračujte v masírování dalších 30 sekund. Zpozorujete, že konzistence oleje se promění na jemnou pěnu. Teď můžete olej smýt vlažnou vodou. 2. KROK - ČÍSTÍCÍ PĚNA
:

Korejky věří v dvojí číštění. Jelikož číštění je základ pro odstranění volných radikálů a smogu, které se usadily na Vaši pokožku přes den. A zároveň dokonale očíštěná pokožka lépe vstřebává blahodárné účinky následujícíh kroků. Naneste gel nebo pěnu na dlaň. Přidejte vlažnou vodu a vytvořte bohatou pěnu, kterou nanesete na obličej. Přípravek vmasírujte krouživými pohyby a smyjte vodou. Druhotné číštění odstraní zbývající make-up a nečistoty, které nebyly odstraněny olejem. 


3. KROK - PEELING:

Tento krok je velice individuální. Všem ženám doporučujeme peeling provést, ale je nutné si vybrat šetrný produkt, který nebude dráždit Vaši pokožku. To, co může vyhovovat mastné pleti, nemusí vyhovovat citlivé pleti. Korejky provádí peeling dvakrát do týdne. Tento krok zaručuje jemné odstranění odumřelých buněk a pleť po něm vypadá zdravější a jasnější. Peelingová maska od Innisfree zaručuje to nejjemnější odstranění odumřelých buněk a nezanechává Vaši pokožku podrážděnou či vysušenou.


4. KROK - TONIKUM
:

Když se řekne tonikum, Korejky mají na mysli miscelární vodu. Korejská tonika jsou jemná a zvlhčují pokožku, vyrovnávají pH pokožky a otevírají póry pro příjetí esencí a séra. Tonikum se nanáší buďto tampónem anebo podle korejského vzoru vezměte dostatečné množství do dlaně a poté poklepejte přípravek na obličej. Tonikum Vám krásně otevře póry a Váš následující krok se vstřebá do pokožky jako nikdy jindy. Avšak mějte na paměti, že následující péče se vstřebá nejlépe do 30 sekund od nanášení tonizační vody.

5. KROK - ESSENCE:

Jedná se o přípravek, který je bohatý na vitamíny a minerály, avšak svou konzistencí je hutnější než tonikum, ale vodovější než sérum. Korejští experti v péči o pleť doporučují vodovější produkty nanést první a poté ty hutnější a krémovější. Tímto pokožka získává péči, kterou potřebuje, a jednotlivé kroky uzamykají v pokožce blahodárné účinky předchozího kroku. 


6. KROK - SÉRUM: Do této kategorie patří zároveň i ampule a hutnější essence. Séra mohou mít různé účinky dle složení. Nejvíce populární jsou séra v boji proti stárnutí pokožky, ale samozřejmě mohou léčit i jiné neduhy jako jsou například pupínky, pigmentace atp. Sérum naneste na dlaň, vmasírujte a poté poklepejte na obličej. Korejky taky často přikladají dlaň na místa, kam nanesly sérum, aby přípravek "vmáčkly" do pokožky.

7. KROK - MASKA:

Platýnkové masky byly právě vynalezeny v Koreji. Tyto masky, které v současnoti jsou velice trendy, totiž obsahují obrovskou dávku vítamínů a minerálů. Korejky používají masky 1-2krát týdně, ale některé je aplikují dokonce každý den. Masku vyjměte z balení, nalepte na obličej a nechte působit zhruba 10-20 minut. Maska bude krásně chladit obličej a Vy si mezi tím můžete například nalakovat nehty. Po odstranění masky zbývající látku poklepejte na pokožku. Zbytek šťávy můžete nanést na krk, dekolt či ruce. Po aplikaci masky rozhodně obličej neumývejte.

8. KROK - OČNÍ KRÉM:

Pokožka kolem očí je tenčí, citlivější a velice jemná, proto potřebuje speciální krém určený pro tuto oblast. Krémy s lehčí konzistencí se doporučují spíše na den a hutnější na večer. Noční péče musí obsahovat látky, které podporují regeneraci pokožky okolo očí. Oční krém vždy aplikujte poklepáním. Nemasírujte ho. Můžeme Vám doporučit Orchid eye cream od Innisfree, který obsahuje mimo jiné regenerující extrakt čajovníku čínského.

9. KROK - HYDRATAČNÍ A VYŽIVUJÍCÍ KRÉM:

Korejská péče o pleť rozlišuje mezi krémem, emulzí a noční maskou tzv. sleeping mask. Emulze jsou mnohém lehčí svou konzistencí než krém a spíše bychom je doporučili majitelkám mastnější pokožky. Často se domníváme, že pokud máme mastnou pleť, tak se musíme se vyhýbat krémům. Hydratace je potřeba pro veškeré typy pleti, neboť zabraňuje vzniku vrásek. Samozřejmě v závislosti na typu pokožky je třeba vybrat ten správny krém. Noční maska je koncentrovanější než krém. Naneste ho jednou či dvakrát týdně, kdykoliv máte pocit, že Vaše pokožka potřebuje extra dávku péče. Krém, emulzi či noční masku vždy naneste na obličej poklepáním. Nezapomeňte, že pokožka krku či dekoltu potřebují stejnou péči a něhu, jaké dodáváte svému obličeji. 10. KROK - SLUNEČNÍ OCHRANA:

O tom, že UV záření poškozuje pokožku a vede ke vzniku vrásek a dokonce nebezpečných nádorů na pokožce, se píše již řadu let. Přesto jsme často nedbalé a tuto skutečnost naprosto ignorujeme. Na rozdíl od mnohých z nás, Korejky bez použítí slunečního ochranného faktoru neudělají ani krok ven. Částečně to je způsobeno i tím, že v Koreji je světlebledá pokožka opěvována. Pokud chceme zachovat mladistvý vzhled, měly bychom i my svou pleť chránit. A to i v zimním období, jelikož UV záření působí i pod mraky. Sluneční řadu aplikujte pouze ráno, a poté můžete nanést svůj make-up! Doporučujeme sluneční krém od značky Lagom, který bude Vaším ochráncem na každém kroku.

Jestliže se rozhodnete vyzkoušet všech 10 kroků a nebo alespoň některé z nich, důležité je začít. Doufáme, že Vaše pokožka Vám bude vděčná za lásku a péči, kterou jí věnujete,

Vaše YOSO

Komentáře

Přihlašte se nebo se zaregistrujte, abyste mohli přidávat komentáře
#Tonikum, essence, sérum?

#Tonikum, essence, sérum?

Celý příspěvek
#Hříšné potraviny

#Hříšné potraviny

Celý příspěvek
#zzz

#zzz

Celý příspěvek