Yoso

Trápíte se? Možná k tomu máte i své důvody. Každopádně to je ale právě tento web, který vám určitě nenadělá žádné další vrásky na vašem čele.

Perfektní společník


Jsou lidé, kteří si kupují stále stejné psí plemeno dokola. Někdo dává přednost větším psům, někdo nedá dopustit na menší pejsky. Psích plemen jsou desítky, a vybrat takové, které bude ideální pro vaši rodinu, není vždycky jednoduché. Mnoho lidí dělá tu chybu, že si vybírají psa jen podle toho, jaký se jim líbí, ale už se nezajímají o to, co pes doopravdy potřebuje, a nechtějí převzít zodpovědnost za případný problém, který mohou způsobit chovem nezvladatelného psa nebo venčením bez vodítka.

pes akita

Máte děti?
Rodiny s malými dětmi by měly vybírat psa velice opatrně. Je důležité nevybírat psa jen podle toho jaký se vám líbí, ale je potřeba uvážit, jaký máte životní styl. Jezdíte neustále pryč a psa dáváte do psího hotelu? Nebo jste dlouhé hodiny v práci a domů se chodíte jen vyspat? Máte opravdu malé děti? Kolik času na psa budete mít? Máte dost peněz na výživu a veterinární péči? Všechny tyto otázky si musíte zodpovědět, protože není nic horšího než pes v rodině, která ho nezvládá nebo o něj nemá zájem. Takový pes potom může být nebezpečný svému okolí.

akita inu

Ideální pes do jakékoliv rodiny je akita Kenichiai. Je to středně velký pes s hustou srstí, takže je potřeba počítat s tím, že budete mít všude plno chlupů. To je ale jediné mínus tohoto plemene. Mnohem důležitější je povaha, která je u akity opravdu bezproblémová. Je to pes, který je ideální právě do rodin s dětmi. Rychle se učí, miluje pohyb, ale zase ne natolik, abyste s ní museli trávit hodiny venku každý den.

Kde ji koupit?
Pokud se vám akita zalíbila a začínáte uvažovat že právě toto bude váš další pes, vyberte si ji u nás. Jsme jedna z nejlepších chovných stanic akit ve střední Evropě. Naši psi jsou šampioni, takže máte jistotu, že si kupujete štěně se skvělou genetikou. I vaše štěně může být šampion, vyberte si to své z našich aktuálních vrhů.