Internet je fakt skvělé místo, kde najdeme všechny možné informace. O tom žádná. Jenže to, co je na první pohled výhoda, může mít i své stinné stránky. Všichni jsme už určitě někdy narazili na něco, co se na internetu tvářilo jako fakta, ale po chvíli zjistíme, že to není vůbec pravda. A byl to opravdový nesmysl. A to mě opravdu dokáže naštvat. Jak to, že na internetu máme přístup ke všemu, ale přitom nevíme, co si můžeme opravdu ověřit?
Začnu tím, že internet nám poskytuje spoustu věcí, ale vůbec ne všechny jsou pravdivé. Hlavně, když narazíte na nějaký „zaručený“ tip na zdraví nebo krásu, který vypadá úžasně, ale po pár minutách zjistíte, že to vlastně nemá žádný vědecký základ. A to se týká i těch webů, které se tváří jako odborníci. Je potřeba být opatrný, protože ne každá rada na internetu je ta pravá. A tohle mě opravdu dokáže naštvat. Proč bychom měli trávit čas hledáním odpovědí, když je na každém kroku někdo, kdo chce šířit bludy? Pokud narazíte na nějaký takový článek, kde se píše zaručený, buďte obezřetní. Spíš to berte jako něčí tip.
Další věc, která mi přijde jako problém, je ta přehlcenost informacemi. Na internetu je jich tolik, že si člověk ani neuvědomuje, jaký to má vliv na jeho hlavu. Přečteme si jeden článek, pak druhý, třetí a najednou máme pocit, že víme všechno. A taky, že bychom měli všechno vědět. Jenže ve skutečnosti stačí vědět jen to, co je pro nás důležité. Internet nám totiž často nabízí informace, které vlastně nepotřebujeme. No a pak je tu ten problém s naším soukromím. Neuvědomujeme si, jak snadno se naše údaje dostanou ven. Často zadáváme svoje osobní informace do různých formulářů, aniž bychom se zamysleli nad tím, kde ty informace skončí. Je to jednoduché, jen klikneme a vyplníme, ale co se děje potom? Může se stát, že se naše údaje dostanou do rukou někoho, kdo je zneužije. A tohle je věc, na kterou bychom měli být opravdu opatrní.