Šnek, proč a jak?

Šnek, proč a jak?

Pokud nyní čtete náš blog, pak jste nadšenci korejské kosmetiky jako my. Pro tento blog jsem se rozhodla přípravit něco o zázračné složce, která se často objevuje v korejské kosmetice. Tato složka neni nic jiného než veleznámý šnečí či hlemyždí extrakt. Spoustu z nás by možná nejprve zajímalo jak se šnečí extrakt vůbec získává.

Nedávno se na mě kolegyně, která je čerstvou vegankou, dívala s hrůzou, když jsem ji dávála vyzkoušet produkt s hlemyždím výtažkem. Nesnažila jsem se ji přesvědčovat, ale naopak mě to donutilo k zamýšlení.

Od jisté doby v Koreji trvá zákaz testování na zvířatech a tyrání zvířat se řeší tvrdými tresty. Yoso vybírá produkty, které jsou cruelty free a nejsou testované na zvířatech, ale jak je to s šnečím extraktem?

Možná stejně jako moje kolegyně, spoustu z nás má představu, že šneky extrahujou ze skořápky a pak se z nich vyždímá sliz. Každopádně tato představa není pravdivá.

korejska kosmetika

Nyní Vám řeknu, co jsem zjistila:

Existujou firmy, které produkují hlemyždí extrakt a poté zásobují podniky na výrobu kosmetiky. Např. značku COSRX zásobuje CoSeedBioPharm.

Metodiky, které firmy používají k získání slizu se můžou různit, ale jedno zůstává neměnné. Veškeré tyto firmy musí zajistit ideální prostředí pro šneky, který jim umožní dostatek odpočinku, aby optimalizovali produkci slizu.

Jak se, ale sliz získává? Zmíněná firma CoSeedBioPharm například získává sliz tím, že opatrně pokládá šneky na jemnou síťku v temné a klidné místnosti. Šneci jsou noční tvorové a mají takové prostředí rádi. Šneci se potom začnou volně pohybovat po síti a pouští sliz.

Optimální produkce slizu je možná pouze tehdy, kdy jsou šneci odpočatí a cití se dobře v daném prostředí. Celý proces trvá 30 minut a neměl by způsobovat zvířátkům žádný stres. Po procesu jsou šneci vráceni do původního prostředí, kde mají možnost odpočinku, aby opět získali energii. Získaný sliz se poté předává kosmetickým firmám, které dále sliz zpracovávájí.

Dámy a pánové, takže šnečí sliz můžeme nadále používat a to bez vyčítek!

Něco málo k blahodárným účinkům této kosmetické složky:

Šnečí sliz obsahuje blahodárný alantoin. Ten je známý tím, že stimuluje buňky a vede k jejich regeneraci. Alantoin pleť zvláčňuje, čistí a má léčebné účinky.

Šnečí extrakt je zároveň bohatý na kyselinu glykolovou, která má na pokožku výrazný vyhlazující efekt, napomáhá k obnově pleťových buněk, hydratuje a celkově zlepšuje strukturu pokožky.

Kyselina gykolová také zlepšuje elasticitu pokožky a zesvětluje nežádoucí pigmentace. Dále napomáhá léčit akné, redukuje nadměrnou tvorbu mazu, léčí pokožku sluncem spálenou a vyhlazuje jizvy.

Již zmíněná značka COSRX má úžasnou esenci, která obsahuje až 96% šnečího slizu. Tento produkt opravdu doporučuji a to v jakémkoli období:

COSRX - Advance snail 96 mucin power essence

Na co, ale nedám sama dopustit je tonikum od Bentonu, který zároveň obsahuje včelí jed. Toto tonikum je moje záchrana, kdykoliv je moje pleť povadlá a potřebuje revitalizovat. Mimochodem pomáhá i na hormonální akné:

Benton - Snail bee high skin content


Já za sebe produkty s šnečím slizem mohu jen dopručit, a to s klidným svědomím. Pokud jste šnečímu šílenství nepropadli, po vyzkoušení neručím, že nebudete jako já na šnečích produktech závislí.

korejska kosmetika korejská péče o pleť bb krem missha koreankosmetika korean cosmetic eshop cz sneci sliz kbeauty cosrx benton

ZVEŘEJNĚNO: pro 24, 2018
ZVEŘEJNĚNO NA: BLOG

ZANECHTE NÁM SVŮJ KOMENTÁŘ